ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9199056
*
nr 919 9056
Spegel
höjd: 50
Utrop:
500 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 oktober 2014
kl 18:24:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/10 13:56:47
1
150 kr
14/10 22:08:25
2
350 kr
18/10 18:41:34
3
250 kr
18/10 18:41:34
2
300 kr (Budbetjänt)
19/10 16:14:26
4
400 kr
19/10 17:26:41
5
500 kr
20/10 14:40:37
6
600 kr
20/10 18:19:09
7
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:58
-
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 919 9056
Spegel
höjd: 50
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 oktober 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/10 13:56:47 | 1 | 150 kr |
14/10 22:08:25 | 2 | 350 kr |
18/10 18:41:34 | 3 | 250 kr |
18/10 18:41:34 | 2 | 300 kr (Budbetjänt) |
19/10 16:14:26 | 4 | 400 kr |
19/10 17:26:41 | 5 | 500 kr |
20/10 14:40:37 | 6 | 600 kr |
20/10 18:19:09 | 7 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:58 -
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45